
Schaatskoorts en van alles uitproberen op en rond het ijs is van alle tijden. Als het verantwoord gebeurt en op kleine schaal is daar niets mis mee. Anders wordt het wanneer het ijs massaal in beslag genomen wordt zonder de gevaren te kennen. Natuurijswijzer poogt informatie te geven over mogelijkheden en gevaren.
Advies & achtergronden
Bij natuurijswijzer staat het geven van advies over veiligheid en het belichten van achtergronden voorop. In die hoedanigheid komt natuurijswijzer in het nieuws. Vaak zelfs voordat er ook maar één mm ijs ligt. Komt het ijs er eenmaal aan, dan komt al snel de vraag: wanneer kunnen we schaatsen? Voor de media is dat een belangrijke vraag. In de afgelopen jaren was natuurijswijzer daarom regelmatig in de media.
Samenwerking met andere partijen
Natuurijswijzer biedt geen overzicht van actuele plekken waar je kunt schaatsen op natuurijs. Daar zijn andere bronnen voor. Liefst verwijs ik naar de KNSB, waarbij aangesloten ijsclubs kunnen aangeven wanneer de landijsbanen open gaan of welke tochten er gereden kunnen worden. Datzelfde geldt voor de Friesche schaatsbond.
Een ander goed initiatief is dan van Erik Ekkel die met zijn website www.ekkel.com al jaren een interactieve kaart verzorgt, waar schaatsers hun ervaringen kunnen doorgeven aan anderen.
Een greep uit de media

RADIO
-
-
- VARA Radio Hilversum ‘De gids’
- VARA-radio in Utrecht ‘Spijkers met koppen’, (12 januari 2013)
- RTVUtrecht lunchprogramma ‘Aan tafel’
- NOS Met het oog op morgen
- EO Dit is de Nacht over schaatskoorts
- NOS website pagina over onveilig ijs
- NOS Nieuws en co Over veiligheid op natuurijs
- Radio 1 Nieuws & Co
- Radio 1 Nieuws & Co maart 2018
- RTVUtrecht 19 december 2019
- RTVUtrecht 15 januari 2021 ‘Aan tafel’ (item vanaf 10.12)
- RTV Utrecht 11 januari 2021
- NPO1 Nieuws&Co 9 t/m12 februari 2021
- RTV Utrecht 16 december 2022 (item tussen min. 12.12 en 17.52)
-
TV
-
-
-
- RTVUtrecht Utrecht 10 december 2012 (compilatie van meer seizoenen) ‘U vandaag’
- RTVUtrecht Utrecht 17 januari 2013 ‘U vandaag’
- WNL TV in Amsterdam ‘Vandaag de vrijdag’
- RTV-Oost in Hengelo ‘En dan nog even dit’
- Studio MAX Live Hilversum ‘MaxLive’
- NOS ‘Jeugdjournaal’
- RTVUtrecht UVandaag – vr 13 jan 2017
- RTVUtrecht voorbereidingen op natuurijs
- EenVandaag Hoe overleef je op onveilig ijs?
- RTVUtrecht Schaatsen eind februari in Provincie Utrecht
- RTL Editie NL Wanneer het ijs op?
- RTVUtrecht 19 december 2019 ‘Aan tafel’
- RTV Utrecht 9 februari 2021 Uvandaag
- NPO1 Journaal 9 februari 2021 (item start 21.39)
- RTVUtrecht 11 januari 2021 Uvandaag
-
-
KRANTEN


BLADEN/MAGAZINES
- ANWB Kampioen
- Proskating
- SchaatsSport (Bondsblad KNSB)